Podporované akce v regionu
Podpořili jsme v roce 2020
Cementárna každý rok přispívá finančním darem blízkým obcím. A jakým způsobem byly poskytnuté finanční prostředky použity?
My z Lafarge se snažíme být maximálně společensky a ekologicky odpovědnou firmou. Naše činnost je úzce propojena s regionem. Téměř 85 % zaměstnanců pochází a žije v nejbližším okolí. Jsme si je vědomi svého dopadu na okolí. Léta spolupracujeme s přilehlými obcemi a sdruženími. Každoročně přispíváme na ekologické projekty, zlepšování infrastruktury, podporujeme sociální služby nebo vzdělávání. Například v roce 2020 město Třebenice použilo finanční příspěvek od cementárny na výsadbu 100 tisů v zahradě českého granátu a na náhradní výsadbu stromů, vrby bílé a olše šedé, u potoka Modly v místě nazývaném U křížku.
Videoreportáž naleznete zde.
Také jsme podpořili obec Sulejovice, konkrétně dva menší projekty související se základní školou v Sulejovicích. Obec s naší pomocí vysadila několik stále zelených i opadavých rostlin před budovou základní školy. Dále došlo k instalaci bezdrátové sítě Wi-Fi v budově školy. Díky tomu se zlepší výuka žáků a podpoří rozvoj zájmových kroužků pro děti.
Mateřská škola Nové Kopisty
Nejen penězi cementárna podporuje okolí, dar může být poskytnut i formou dodání materiálu, který vyrábíme. Mateřské školce v Nových Kopistech jsme přispěli naším pytlovaným cementem na renovování bazénku pro děti a jeho okolí, zastínění pískoviště zabetonováním akátových sloupů a opravy plotu kolem bazénu. Na fotografiích můžete vidět, jak se renovace pro děti povedla. Jsme rádi, že jsme mohli přispět.
Obec Čížkovice si v roce 2019 nechala zpracovat Územní studii sídelní zeleně a v roce 2020 začalo její postupné naplňování. Jako první etapa byla zvolena výsadba doprovodné zeleně podél komunikací. Jedná se o výsadbu do dopravních ostrůvků kolem komunikací a parkovišť. Výsadba zeleně proběhla v ulici Jiráskova. V rámci této akce bylo zasázeno 12 ks stromů Pyrus calleryana „Chanticleer“ a 480 ks trvalek.
Hudební setkání je festival, s jehož konceptem přišel Michal Mašek z agentury Morpheus Art. Jsou to výjimečná setkání, kde je kladen důraz na nejvyšší uměleckou kvalitu. Propojují klasickou hudbu, mluvené slovo a speciální prostor.
Do podpory jsme se zapojili hned od začátku v roce 2012 a viděli jsme, jak se festival rok od roku rozvíjel. Ze 3-4 koncertů v začátcích jsme se dostali v roce 2018 na počet 8 plus 1 divadelní představení. Akce také překročila hranice Ústeckého kraje a několik koncertů probíhá také v kraji Libereckém.
Těší nás, že jsme mohli pomoci na svět tomuto výjimečnému festivalu a již osmým rokem divákům zprostředkováváme tento hodnotný umělecký zážitek.
V letošním již 9. ročníku hudebního festivalu pořádaného na severu Čech v období od 26. srpna - 20. prosince 2020 se můžete těšit na níže uvedený program. Více informací naleznete
zde.
18. října 2020 od 16:00
Malý princ
zámek Velké Březno
Hrají: Daniela Kovářová, Tomáš Pavelka
7. listopadu 2020 od 16:00
Koncert pro U3V
kampus UJEP - červená aula
Jiří Vodička, Miroslav Sekera
26. listopadu 2020 od 18:00
Setkání ve Ville Hrdlička
Villa Hrdlička - Česká Lípa
Julie Svěcená, Michal Mašek
29. listopadu 2020 od 18:30
Radujme se, Pán je blízko
zámek Červený Hrádek
Schola Gregoriana Pragensis, David Eben - umělecký doprovod
9. prosince 2020 od 18:00
Recitál Ivana Klánského
Wolfrumova vila
Ivan Klánský
20. prosince 2020 od 16:00
Píseň písní
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Horní Jiřetín
Schola Benedicta, Jiří Hodina - sbormistr
Druhý koncert je vždy věnovaný opeře
Myšlenka pořádat v Litoměřicích hudební festival, kde vystoupí nejen houslový virtuóz Václav Hudeček, ale i další světoznámé postavy klasické hudby a opery, vznikla již v roce 2013. Přišel s ní spolek MUSICA ET EDUCATIONE ztělesněný manželi Kuldovými. Festival, jehož jsme hrdými sponzory, si hned od prvního ročníku získal ohromnou oblibu. V začátcích to byly 2 koncerty v Litoměřicích vždy na konci letních prázdnin, nyní se do pořadatelství zapojily i Lovosice, kde probíhá třetí koncert těchto svátků.
Zajímavá spolupráce vzniká s mladými inženýry z Lovosicka z uskupení D.E.J. Čisté informace. Přišli s nápadem pořádat technologické přednášky, jejichž tématy budou např. energetika, kosmonautika, odpadové hospodářství, IT, výrobní technologie – různá odvětví, ekonomika, alternativní medicína a další.
”Věda a technologie nás obklopuje na každém kroku, ale co o nich vlastně víme? Technologii různých oborů používáme tak hojně, že všechno bereme už jako samozřejmost,” říká David Mrázek, jeden z iniciátorů. ”V rámci technologických přednášek se pokusíme přivést technologii co nejblíže tak, aby si účastníci mohli rozšířit obzory a udělali si co nejvíce objektivně kritický náhled. Chceme zvát odborníky z celé České republiky, kteří mají zkušenosti v daných oborech lidského bádání a vědění. Přednášky budou vedeny formou populárně-vědecky naučné pro posluchače od 15-ti let,” doplňuje David Mrázek.
V roce 2018 se přednášky konaly dvě s tématy Jeden den na oběžné dráze a Vodík jako palivo. V roce 2019 iniciativa pokračovala přednáškami Pokročilé technologie pro zachytávání a využití CO2 (28. 3. 2019), Energetické propojení elektrické energie, tepla a mobility (23. 5. 2019) a První lidské kroky na Měsíci - Apollo 11 (19. 9. 2019), které se opět uskutečnily v Pfannschmidtově vile v Lovosicích.
Reportáž zde