Závod horských kol zná své vítěze

29.06.2009

Letošního 11. ročníku Závod horských kol Lafarge Cement, a.s., který proběhl v sobotu 27.6.2009, se zúčastnilo celkem 146 závodníků.

Nejvíce cyklistů (75) bylo přihlášeno do kategorie Elite, která je započítávána do seriálu závodů "Král Českého středohoří". Vítězem této prestižní skupiny se stal Josef Nestler z Mostu, na druhém místě se umístil Josef Prchlík a třetí dojel Jan Bureš, oba z Terezína. Na této obtížné trati závodilo také několik žen, ze kterých vzešla vítězka Michaela Stehlíková z Ústí nad Labem.

V ostatních kategoriích na nejvyšší stupínek vystoupili tito závodníci : kat. "B" muži - Smetana Antonín, "B" ženy - Knoblochová Jitka, kat. "mládež" - Buzek Petr. Mezi nejmladšími účastníky v kategorii do 10 let, kteří tuto cyklistickou akci v okolí čížkovické cementárny zahajovali, zvítězili v následujícím pořadí 1. Kašpar Jan, 2. Vajc Daniel, 3. Horáčková Simona.

Všichni, kteří se umístili na předních pozicích byli odměněni hodnotnými cenami, které předával ředitel společnosti Dr. Ing. Jan Votava za asistence technického ředitele pana Jana Munčinského. O zábavu i pro ty, kteří nepřijeli závodit, se postarala kapela Slávaband. Živá hudba byla zpestřením pro všechny zúčastněné a podtrhla tak povedený průběh celého sobotního odpoledne. Poděkování patří jak závodníkům, sponzorům, divákům, tak hlavně pořadatelům a všem, kteří tuto vydařenou akci zajišťovali.