Společnost Lafarge Cement pomohla zaplaveným na Děčínsku

13.08.2009
 

 

Lafarge Cement, a.s. se aktivně zapojila do pomoci obyvatelům nejpostiženějších obcí v našem kraji červencovými bleskovými záplavami a vyčlenila ze svého rozpočtu na tuto pomoc přes půl milionu korun.  

 

Občanům Markvartic, Horních a Dolních Habartic, jejichž obydlí a zařízení záplavy poničily, byla nabídnuta pomoc ve dvou fázích. Bezprostředně po povodni tak nejvíce postižení občané ze tří uvedených obcí od akciové společnosti Lafarge Cement obdrželi finanční podporu v celkové výši 450 000,- Kč. „Finanční pomoc jsme se snažili poskytnout co nejrychleji a jakmile jsme společně se starosty obcí našli mechanismus  pro přidělování prostředků konkrétním obyvatelům, peníze jsme do oblasti poslali", uvedla Milena Hucanová, manažerka externí komunikace.

 

Příprava poskytnutí druhé pomoci v podobě zlevněného cementu a maltovinového pojiva Multibat PLUS byla organizačně náročnější. Nicméně ani ne měsíc poté, co se obcemi prohnala velká voda, si mohli postižení povodněmi ve dvou místních stavebninách koupit materiál s  50% slevou. „Nabízenou pomoc jsme v tomto případě rozšířili ještě na Benešov nad Ploučnicí a vyšli jsme rovněž vstříc požadavkům Obecních úřadů, jejichž majetek byl také zdevastován", doplnila Hucanová.

 

S pomocí Stavebnin Patka v Markvarticích a Benešovských stavebnin v Benešově nad Ploučnicí se tak místním podařilo dodat a rozdistribuovat cement a Multibat PLUS se slevou v celkové výši 100 000 Kč. O náklady na dopravu se společně s Lafarge Cement podělila firma Autodoprava Čepek z Vrbičan.

 

Kontakt:

Milena Hucanová

Tel.: 416 577 215

e-mail: milena.hucanova@lafarge.com

 

 

Benešov nad Ploučnicí

Benešov nad Ploučnicí