Podpořili jsme Memorial Air Show 2011

21.06.2011
 

 

Již pravidelně se akciová společnost Lafarge Cement stává partnerem letecko-společenské akce Memorial Air Show, která se letos konala už po jedenácté a vznikla s ambicí připomenout a vzdát hold hrdinství našich pilotů z druhé světové války. Letos o víkendu 18. a 19. června na letišti v Roudnici nad Labem tisíce návštěvníků mohly obdivovat kromě historických bojových letounů i nejmodernější bojové letouny Armády České republiky a samozřejmě umění leteckých akrobatů.

 

Na roudnické air show se během své dvacetileté existence představily už téměř  všechny létající legendy 2. světové války.  Nicméně snad poprvé v ČR byl zde k vidění průzkumný letoun OV-10 Bronco, který byl nasazen ve válce ve Vietnamu. Dále historické letouny P-51 Mustang, B-25 Mitchell, A-26 Invader, palubní stíhačky Corsair a Avenger. Armáda ČR předvedla ohromující burácivé letouny Gripen i české L 159. Nadšení vzbuzovalo vystoupení nejlepší akrobatické skupiny na světě Flying Bulls, stejně tak jako úchvatná akrobatická vystoupení větroňů.

 

Obě dvě odpoledne výborně moderoval velký příznivec létání Ray Koranteng, který spolu s hlavním organizátorem akce a prezidentem Aeroklubu ČR Vlastimilem Dvořákem průběžně doplňoval zážitek ze show o mnoho odborných informací o strojích, létání, letecké akrobacii, ale i pilotech.

 

Kontakt:

Milena Hucanová

Tel.: 416 577 215

e-mail: milena.hucanova@lafarge.com

 

 

Skupinová akrobacie

Průzkumný letoun OV-10 Bronco

Přelet gripenů