Nové vedení Skupiny a klastru

06.10.2017
 

Od 1. 9. 2017 dochází k personální  změně na pozici generálního ředitele Skupiny LafargeHolcim. Stává se jím Jan Jenisch (50). Ten se po Ericu Olsenovi stává druhým generálním ředitelem Skupiny, která vznikla v polovině roku 2015. Jan Jenisch přichází ze švýcarské společnosti Sika AG, která vyvíjí a vyrábí systémy pro stavební a automobilový průmysl. Do firmy nastoupil v roce 1996 a poté působil na několika manažerských pozicích v několika zemích. V roce 2012 se stal generálním ředitelem. Pod jeho vedením si Sika vybudovala zastoupení na trzích v několika dalších zemích a zavedla nové standardy pro výkonnost prodejů a ziskovosti. Výsledkem bylo, že hodnota firmy se více než ztrojnásobila. Jan Jenisch studoval ve Švýcarsku a v USA. Titul MBA (Master of Business Administration) získal na prestižní švýcarské Freiburské univerzitě. Je ženatý, má dvě děti.

 

Ke stejnému datu nastupuje nový generální ředitel klastru LafargeHolcim Central Europe East, kam patří v České republice cementárna v Čížkovicích. José Antoinio Primo zde nahradí Antoina Duclaux. 

José Antonio Primo do společnosti Lafarge nastoupil  v roce 1987. Co se týče vzdělání, na Universitě v Alcalá (Španělsko) získal titul z chemie.  Měl možnost pracovat ve velmi odlišných prostředích (Španělsko, Francie, Egypt, Maroko, USA, Mexiko, Švýcarsko) a na různých pozicích (procesní inženýr, inženýr vývoje, výrobní ředitel, ředitel závodu, vice prezident lidských zdrojů, ředitel průmyslu, generální ředitel, vice prezident pro technickou výkonnost,...). Poslední pozice, kterou zastával před příchodem do vedení klastru LH CEE, byla  pozice zaměřená na průmyslovou výkonnost cementáren v Evropě (Head of Cement Industrial Performance Europe) v technickém centru v Lyonu.

Klastr LafargeHolcim Central Europe East vznikla v roce 2010 a je tvořen kromě České republiky ještě Chorvatskem, Maďarskem, Rakouskem, Slovenskem a Slovinskem. Je řízen z Vídně.

 

Kontakt

Milena Hucanová

Tel.: 416 577 215

e-mail: milena.hucanova@lafargeholcim.com

Jan Jenisch

José Antonio Primo