Hasiči zasahovali v cementárně

17.09.2015
 

Ve čtvrtek 17. 9. nad ránem pracovníci noční směny přivolávali profesionální hasiče. 

 

Došlo k zahoření v uzavřeném svodu dávkování alternativních paliv do linky výpalu slinku. Bylo to krátce poté, co byla odstavena pec kvůli poruše na jiné části technologie. Dávkování paliv do výměníku v té době bylo již ukončeno z důvodu odstávky, ale pravděpodobně došlo k závadě na bezpečnostní klapce, která se úplně nedovřela a horký plyn ze systému způsobil vznícení pasu dopravníku a další části transportního zařízení.

 

„Naši zaměstnanci bezodkladně použili hasicí systém, který je na výměníku instalován, čímž zamezili dalšímu šíření ohně," říká Jan Votava, ředitel cementárny.

 

Profesionální hasiči potom z 5. patra výměníkové věže dokázali v krátkém čase oheň uhasit proudem vody. Celá událost se tak odehrála mezi 3:15 a 4:15 bez ohrožení zdraví pracovníků a životního prostředí. „Děkuji všem zúčastněním za rychlé a profesionální řešení vzniklé situace. Pečlivě nyní analyzujeme kořenové příčiny, abychom se opakování této události v budoucnu mohli vyvarovat např. tím, že přidáme další technická bezpečnostní opatření," doplňuje Jan Votava.

 

Škoda je předběžně odhadována na částku mezi 0,5-1 mil. Kč. 

 

Kontakt

Milena Hucanová

Tel.: 416 577 215

e-mail: milena.hucanova@lafargeholcim.com

Svod, kde požár začal s klapkou, která nedovřela (dole)

Vyhořelá 'rychloběžka' (lešení ve výstavbě)

Přehořelý pas Koch