Den s cementárnou přilákal stovky lidí

05.06.2012
 

Obě hlavní parkoviště před cementárnou v sobotu 2.června už od časného rána ožívala návštěvníky z blízkého i vzdálenějšího okolí. Všechny body programu, ať už určené pro dospělé nebo pro děti, zažívaly rekordní zájem. Prohlídky cementárny se zúčastnilo celkem na 600 lidí, velkého soutěžního okruhu výrobou neuvěřitelných 280 dětí. Po absolvování trasy byly všechny děti odměněny drobnostmi, na 70 cen potom pořadatelé předali těm dětem, které měly štěstí při slosování.

 

"Zájem veřejnosti nás velmi potěšil. Přestože jsme v případě prohlídek cementárny i dětské trasy měli kapacitu poměrně vysokou, museli jsme během odpoledne ještě přidávat termíny", říká Milena Hucanová, manažerka externí komunikace. "V případě vyhlídkových letů vrtulníkem však kapacita takto jednoduše navýšit nešla. Místo jednoho vrtulníku ale nakonec létaly dva. A tak se podařilo alespoň částečně kapacitu navýšit a možnost prolétnout se vrtulníkem získalo prvních 200 zájemců", doplňuje Milena Hucanová.

 

Rovněž maximálního počtu míst využili návštěvníci v případě prohlídky lomu. Celkem dvakrát byl vypraven plný autobus na ukázku trhacích prací a přes stovku zájemců se tak do lomu skutečně podívalo. Přitom ještě ráno nebylo jisté, zda bude autobus schopen do těžkého terénu zajet. Naštěstí slunce a vítr dokázaly povrch natolik vysušit, že autobus mohl nakonec dojet dovnitř lomu až na místo ukázky.

 

Dětské soutěže a atrakce byly plně vytíženy během celého dne, velký zájem byl i o dvě horolezecké stěny uvnitř cementárny. Na 160 lezců si procvičilo analýzu rizik podle metodiky, kterou běžně používají dospělí pracovníci cementárny a poté vyšplhalo vlastními silami do výšky přes pět metrů.

 

Program na hlavním pódiu probíhal hladce a každé vystoupení mělo své publikum. Při vystoupení Tomáše Kluse publikum čítalo už okolo tisícovky návštěvníků, kteří  s nadšením přijali jeho písně. Oslnil i improvizací a mile překvapil neplánovanou neformální autogramiádou.    

 

"S průběhem Dne s cementárnou jsme velmi spokojeni. Podařilo se nám představit cementárnu v dobrém světle. Určitě i počasí přispělo k tomu, že děti i dospělí mohli plně využít bohatého programu, a to vše za nepřerušeného provozu cementárny", hodnotí Ivan Mareš, generální ředitel cementárny v Čížkovicích.

 

Kontakt:

Milena Hucanová

Tel.: 416 577 215

e-mail: milena.hucanova@lafarge.com

 

 

Více fotografií naleznete na níže uvedeném odkazu, pod tématem Den otevřených dveří.

Soutěžní trasa pro děti

Vystoupení Tomáše Kluse