Covid-19 / Jedeme dál

 
Měření teploty při vstupu do areálu

Měření teploty při vstupu do areálu

Povinné měření teploty při vstupu do areálu cementárny, ke kterému vedení cementárny přistoupilo od začátku ledna 2021 v souvislosti se situací s COVID-19 a začátkem zimních oprav 2021, zůstává i nadále v platnosti, a to do odvolání. Povinnost se vztahuje na všechny zaměstnance cementárny, pracovníky dodavatelských firem a návštěvy. Teplotu měří automatický přístroj ve vstupní hale cementárny (u recepce a u vrátnice) či ruční bezdotykový teploměr, který je k dispozici ve vrátnici.  

Význam naměřených hodnot (pdf, 116.24 KB)

 
Antigenní testování zaměstnanců

Antigenní testování zaměstnanců

Zájmem naší společnosti je ochrana zdraví všech osob vyskytujících se v našem areálu. Z tohoto důvodu vedení naší společnosti od 29. listopadu 2021 přistoupilo k testování všech svých zaměstnanců a permanentních dodavatelů. Antigenní testování probíhá přímo v areálu cementárny a je možné jej podstoupit každý všední den. Zaměstnanci i dodavatelé si stejně jako během povinného testování v jarních měsících mohou zvolit ze dvou variant. Jednou z možností je test výtěrem z nosohltanu, který provádí pracovnice agentury Sluníčko, se kterou spolupracujeme od začátku testování v cementárně. Druhou možností je test ze slin, který provádí zdravotní sestra ve zdravotním středisku naší cementárny. Testování probíhá 1x týdně až do odvolání. 

 

Pro obchodní partnery

Vážení obchodní partneři,

rádi bychom vás informovali o aktuálních opatřeních v Lafarge Cement, a.s. v souvislosti s COVID-19!

Naše cementárna je v plném provozu! 

V celé firmě jsou přijata odpovídající bezpečnostní opatření. V současné chvíli je ve všech vnitřních prostorech povinné nosit respirátory a zároveň i nadále udržovat bezpečnostní odstup min. 1,5 m. Je zakázán vstup do cementárny komukoliv, kdo vykazuje příznaky chřipkového onemocnění.

Nově se od 29. listopadu 2021 musí každá návštěva při příchodu v recepci prokázat:

  • potvrzením o očkování; nebo
  • potvrzením o prodělání nemoci; nebo
  • negativním testem (PCR testem ne starším než 72 hodin, antigenním testem ne starším než 24 hodin).

Průběžné informace o našem provozu a případných omezeních pro vstup do firmy vám vždy sdělí váš obchodní kontakt v Lafarge Cement, a.s. Případně aktuální informace naleznete zde.

Přejeme vám zdraví!

S přátelským pozdravem

Miroslav Kratochvíl

generální ředitel