Covid-19 / Jedeme dál

 
Měření teploty při vstupu do areálu

Měření teploty při vstupu do areálu

Od začátku ledna 2021 přistoupila naše společnost v souvislosti se situací s COVID-19 a začátkem zimních oprav 2021 k povinnému měření teploty při vstupu do areálu. Tato povinnost zůstává v platnosti i po skončení zimních oprav, a to do odvolání. I nadále se vztahuje na všechny zaměstnance cementárny, pracovníky dodavatelských firem a návštěvy. 

Hlavním cílem je zabránit šíření viru, a tím ochránit zdraví všech přítomných. Teplotu měří automatický přístroj ve vstupní hale cementárny (u recepce a u vrátnice) či ruční bezdotykový teploměr, který je k dispozici ve vrátnici.  

Význam naměřených hodnot (pdf, 116.24 KB)

 
Povinné antigenní testování zaměstnanců

Povinné antigenní testování zaměstnanců

Od 8. 3. 2021 probíhá v naší cementárně povinné antigenní testování zaměstnanců. Zaměstnanci mají na výběr ze dvou možností - test výtěrem z nosohltanu a test ze slin. Test je možné podstoupit každý pracovní den. Každý zaměstnanec je testován jednou týdně.

Nicméně již dříve se vedení společnosti snažilo dosáhnout minimálního šíření viru mezi osobami pracujícími v areálu cementárny a od 1. 2. 2021 probíhalo dva dny v týdnu dobrovolné antigenní testování zaměstnanců a pracovníků dodavatelských firem.

 

Pro obchodní partnery

Vážení obchodní partneři,

rádi bychom vás informovali o aktuálních opatřeních v Lafarge Cement, a.s. v souvislosti s COVID-19!

Naše cementárna je v plném provozu! 

V celé firmě jsou přijata odpovídající bezpečnostní opatření. Respirátory jsou v současné chvíli povinné, stejně tak je povinný i bezpečnostní odstup min. 2 m. Je zakázán vstup do cementárny komukoliv, kdo vykazuje příznaky chřipkového onemocnění. Návštěvy ve společnosti jsou omezeny. Je nutné předložit potvrzení o negativním testu na Covid-19, nebo potvrdit čestným prohlášením.

Průběžné informace o našem provozu a případných omezeních pro vstup do firmy vám vždy sdělí váš obchodní kontakt v Lafarge Cement, a.s. Případně aktuální informace naleznete zde.

Přejeme vám zdraví!

S přátelským pozdravem

Miroslav Kratochvíl

generální ředitel