Dostupnost bytové výstavby

 
 

Zhruba 1 miliarda lidí žije v chudinských čtvrtích. V rámci našeho přispění k nové kvalitní výstavbě podporujeme dostupnost bytové výstavby řešeními, která jsou vytvořená přímo na míru dané oblasti: mikrofinancování, renovace chudinských čtvrtí a společná sociální výstavba.

Cílem je, pomocí programu pro cenově dostupnou bytovou výstavbu, zavést řadu iniciativ, které poskytnou patřičnou cenově přijatelnou a dostupnou bytovou výstavbu a financování rozšiřování obydlí (přístavby) a renovaci pro celkem 2 miliony lidí do roku 2020.

Výsledky 2014

Díky svému projektu "Cenově dostupné bydlení" umožnila skupina v roce 2014 přístup více než 300 000 lidí v 18 zemí k důstojnému bydlení.

AMBICE   CÍLE V ČÍSLECH
POSKYTNOUT ŘEŠENÍ PRO ZPŘÍSTUPNĚNÍ BYTOVÉ VÝSTAVBY   
2 milionům lidí zpřístupnit cenově dostupné a udržitelné bydlení, a to:
  • zahájením Lafarge programu pro mikrofinancování bytové výstavby;
  • bezplatným školením v oblasti nákladově efektivních řešení pro beton včetně propagace použití specializovaných výrobků pro cenově dostupnou bytovou výstavbu.
 

Plán dlouhodobého zlepšování

Poskytovat cement za přijatelné ceny

  • Skupina bude pracovat na zvýšení efektivity služeb zákazníkům (dostupnost výrobku, financování, doprava, skladování) tak, aby bylo zajištěno, že zákazník získá přiměřenou hodnotu při koupi výrobku.