Spolupráce a události

 

Skupina Lafarge se podílí na mnoha národních a mezinárodních událostech. Cílem je přispět k diskusi o urbanistickém vývoji, architektuře a udržitelném stavebnictví.

 

M.I.P.I.M. v Cannes

Od 11. do 13. března 2009 se Lafarge již potřetí podílel na Marché International des Professionnels de l'Immobilier (M.I.P.I.M. - mezinárodním setkání stavebních profesionálů) v Cannes, Francie, což bylo příležitostí pro Skupinu znovu potvrdit své zapojení do pracovních partnerství s profesionálními architekty na inovačních a dlouhodobých projektech.

 

Konference “Solidní státy: měnící se časy pro beton” pořádaná v New Yorku

Kolumbijská stavební universita uspořádala od 1. do 3. října 2008 řadu konferencí zaměřených na stavební materiály. Akce "Solidní státy: měnící se časy pro beton" se soustředila na použití betonu. V exkluzivním spojení s Lafarge se špičkoví architekti, inženýři a akademici setkali a diskutovali o vývojových trendech a potenciálním využití betonu v době intenzivní urbanizace.  

Studie „Living Bridges" od Marca Mimrama

Udivující beton! Výstava "Bétons: étonnez-vous" v Paříži

V letech 2006 a 2007 byl beton hvězdou výstavy "Bétons: étonnez-vous" pořádané Museum of Arts & Métiers v Paříži s podporou Skupiny Lafarge.

 

Tato výstava, která byla určena veřejnosti, umělcům, architektům, profesionálům stavebního průmyslu a školství, byla příležitostí k pochopení všech stránek tohoto úžasného materiálu, počínaje postupem výroby až po technologické inovace v současnosti.

 

Výstava „Kapalný kámen“ ve Washingtonu

Od června 2004 do ledna 2006 hostilo Národní muzeum staveb ve Washingtonu DC výstavu „Kapalný kámen: nová architektura betonu". Tato expozice popisovala přibližně 30 nových architektonických projektů, jak dokončených, tak doposud ve výstavbě, které využívají beton novým způsobem. Dále popisovala historii betonu a vysvětlovala jeho výrobu.

 

Výstava "Kapalný kámen"

Architektonické sympózium v Šanghaji

Mrakodrap Hypergreen

Koncem roku 2005 bylo uspořádáno sympózium v Šanghaji na téma „Jak sladit infrastrukturu a krajinu v rozsáhlých městských komplexech měst 21. století?".

Na programu byly i dva dny diskusí organizovaných Lafarge ve spolupráci s univerzitou Tongji v Šanghaji a Architektonickou školou Paris Belleville.

Mezinárodní experti prezentovali čtyři hlavní urbanistické projekty:

  • Urbanistický projekt Barcelony,
  • Olympijské hry v Aténách,
  • Světová výstava v Šanghaji,
  • Pařížská tramvaj.