Hypergreen

 

 

Koncept ekologického mrakodrapu Hypergreen navrhl architekt Jacques Ferrier ve spolupráci se Skupinou Lafarge tak, aby splynul s horizontem dnešních velkých měst.

 

Projekt Hypergreen

Projekt Hypergreen spatřil světlo světa díky architektovi Jacquesu Ferrierovi. Tato výjimečná, 246 m vysoká ekologická stavba, splňuje kritéria udržitelného stavebnictví:

  • Stavební materiály jsou šetrné k životnímu prostředí.
  • Použité konstrukční technologie jsou revoluční.
  • Budova respektuje životní prostředí.

 

Strukturální prvky budovy (nosníky, stěny a desky) jsou vyrobeny z betonu Agilia®. Tento samonivelační a samozhutnitelný beton snižuje pracnost a hlučnost stavební fáze a působí mnohem estetičtěji, než tradiční beton.

 

Vnější plášť budovy zaručující stabilitu budovy je vyroben z materiálu Ductal®, špičkového betonu Skupiny Lafarge, který podporuje i systémy obnovitelných zdrojů erergie. Plášťová síťovina funguje jako sluneční štít z jihu a optimalizuje ventilaci v budově. Její unikátní perforace umožňuje naopak proniknout slunečním paprskům ze severu. Použitím betonu  Ductal®, se snižilo množství surovin i celková hmotnost budovy.

 

Hypergreen

Mrakodrap, který využívá vlastní zdroje energie

Hypergreen využívá vlastní obnovitelné zdroje energie k uspokojení potřeb obyvatel.

  • Větrné turbíny v horní části budovy vyrábějí elektrický proud.
  • 3000 m2 solárních panelů převádí sluneční světlo na elektřinu.
  • Síťovina ve stěnách snižuje nutnost vytápění a chlazení regulací ventilace.
  • Dešťová voda je používána pro zalévání a jako užitková.

 

Síť z materiálu Ductal®

Hypergreen se adaptuje na klimatické podmínky

Vnější plášť budovy Hypergreen, který je vyroben z materiálu Ductal®, optimalizuje průchod přirozeného světla budovou. Vnější siťovina je navržena s ohledem na výkyvy počasí, na množství slunečního svitu a sílu větru. Zlepšuje celkovou ventilaci budovy, přivádí vítr ke větrným turbínám v horní části budovy. Severní strana absorbuje světlo, zatímco jižní jej odráží a zamezuje přehřátí. Síťovina zajišťuje stabilitu budovy a dovoluje snížit hmotnost vnitřních prostor.

 

Víceúčelový mrakodrap

Hypergreen poskytuje více než 94,000 m2 využitelného podlahového prostoru na obchody, kanceláře, byty, parkoviště a prostory pro volný čas.